Новости со словом "цевка"


This RSS feed URL is deprecated


This RSS feed URL is deprecated, please update. New URLs can be found in the footers at https://news.google.com/newsГреење кое сами може да го направите: Изумот на Ѕвонко и Ивана чини помалку од 100 евра, а ја грее целата куќа! - SitelSitel

Греење кое сами може да го направите: Изумот на Ѕвонко и Ивана чини помалку од 100 евра, а ја грее целата куќа!
Sitel
Тој е во форма на тесна и околу еден метар долга цевка која се прекршувва во вид на лакт. Овој начин на ложење овозможува максимално искористување на горивото, со оглед на тоа што во него се развива значително повисока температура отколку во обичните ложишта. Од друга страна пак, ваквиот вид на ложиште може да ја пренесе својата топлина и на импровизираната клупа под која се собира топлина. Ефектот на овој вид на ложење е еднаков на ефектот кој го постигнува оџак висок 30 метри! „Нашата печка има три главни елементи: плотна сместена веднаш ...

Божикниот концерт стана кошмар: Џиновска вентилациска цевка и падна на глава на публиката - SitelSitel

Божикниот концерт стана кошмар: Џиновска вентилациска цевка и падна на глава на публиката
Sitel
Божикниот хеви метал концерт кој се одржа во финскиот град Васа, се претвори во пекол за публиката. Пред самиот крај на настапот, на кој присуствуаат околу 3.000 фанови на тешкиот звук, големата вентилациска цевка и целата шина со сијалици се урна врз публиката. Најмалку седум лица се повредени и префрлени на лекување во локалнаа болница. За среќа, никој сериозно не е повреден. Сето тоа е снимено и објавено на интернет.

Деца си играа жмурки, а потоа се тргна наопаку, ќе се шокирате од каде го извадија пожарникарите - SitelSitel

Деца си играа жмурки, а потоа се тргна наопаку, ќе се шокирате од каде го извадија пожарникарите
Sitel
Играта на две братчиња од Берлин, заврши со повик до пожарникарите, откако помалото момче се скрило во домашниот сеф, па останало заглавено три часа, пред спасувачите да го извадат оттаму. Присутните од семејството сфатиле каде е детето, но не можеле да го отворат сефот, бидејќи не ја знаеле шифрата. Единствен кој ја знаел бил неговиот дедо, кој во тој момент не бил дома. Откако пожарникарите не ја погодиле вистинската комбинација, морале со цевка да внесуваат кислород во сефот за момчето да може да дише. Три часа подоцна, кога идејата сефот ...

Се за клик на ЈуТјуб: Момче си ја зацементира главата во микробранова, го спасуваа со часови - SitelSitel

Се за клик на ЈуТјуб: Момче си ја зацементира главата во микробранова, го спасуваа со часови
Sitel
22-годишно момче од Велика Британија пожарникарите едвај му го спасија животот откако ја зацементира својата глава во микробранова печка. Момчето и група негови пријатели истурија цемент околу неговата глава во микробранова, која ја штитеше пластична кеса. Како што наведува Индипендент, момчињата сакале да ја искористат микробрановата како некој вид калап за главата на момечто, а додека да дојдат пожарникарите на местото на настанот, групата се обидувала да го ослободи цели 90 минути. Пријателите претходно некако успеале да провлечат цевка ...

Ископал тунел од дома до кафеана, пиел секоја вечер додека жена му спиела - SitelSitel

Ископал тунел од дома до кафеана, пиел секоја вечер додека жена му спиела
Sitel
Водоинсталатер од Ирска, верувале или не, ископал тунел од својата спална соба со локалниот паб кој се наоѓа на 800 метри одалеченост од куќата. За тоа му биле потребни цели 15 години, а на идејата дошол откако гледал филм. Причина – неговата сопруга силно хрчела. Патси К. добил повик за на суд откако поради него под куќата на соседот пукнала канализациона цевка. Тој на суд раскажал се поврзано со неговиот тунел, како и причините поради кои копал изминатите 15 години. -Мојата жена има проблем во хрчењето. Откако го гледав филмот The Shawshank ...

Более тысячи работ представлены на международном фестивале косторезов в Магадане - ТАССБолее тысячи работ представлены на международном фестивале косторезов в Магадане
ТАСС
Свои работы представили мастера резьбы по кости из Финляндии, Казахстана, Украины, Белоруссии, Китая, а также из Архангельска, Анадыря, Салехарда, Владивостока, Тюмени, Москвы, Воронежа и других регионов России. На выставке можно увидеть работы как широко известных авторов, так и художников ...

и другие »
Коррупция в армии. Что происходит вокруг Львовского бронетанкового завода - Depo.uaDepo.ua

Коррупция в армии. Что происходит вокруг Львовского бронетанкового завода
Depo.ua
14 июля детективы Национального антикоррупционного бюро Украины под процессуальным руководством прокуроров САП задержали ряд должностных лиц Вооруженных сил Украины и ГП "Львовский бронетанковый завод" по подозрению в совершении преступления по ч.5 ст. 191 Уголовного кодекса Украины "Присвоение ...

Как какают змеи? Чем пахнет в метро? Отвечаем на 20 неожиданных вопросов - L!FE.ruL!FE.ru

Как какают змеи? Чем пахнет в метро? Отвечаем на 20 неожиданных вопросов
L!FE.ru
Есть ли у пингвинов колени? Есть, и аж два комплекта. Первый — так называемая цевка, которая выглядит как развёрнутое назад колено, которое есть почти у всех птиц, и настоящее функциональное колено, которое смыкает бедро и голень. Проблема в том, что цевка находится у пингвинов слишком близко к ...

и другие »
Основные направления повышения надежности движителя транспортного средства, оригинальные движители (часть 2, окончание) - Федеральный справочникОсновные направления повышения надежности движителя транспортного средства, оригинальные движители (часть 2, окончание)
Федеральный справочник
Элементы металлической многозвенной гусеницы с открытым металлическим шарниром: 1 — цевка; 2 — ушки; 3 — направляющий гребень; 4, 5 — траки; 6 — соединительный палец / Изображение: ustroistvo-avtomobilya.ru. Палец с одной стороны имеет утолщение – головку, а с другой стороны за последней ...


Это была подборка новостей со словом "цевка"


  • Russian to English Russian to German Russian to French Russian to Spanish Russian to Italian Russian to Japanese

Goend Entertainments